PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE

Automatizaci výroby pro vás zajistíme od návrhu až po konečnou realizaci.

V oblasti průmyslové automatizace se pohybujeme již řadu let. Za tuto dobu jsme nasbírali mnoho cenných zkušeností s vývojem a výrobou jednoúčelových strojů, dopravníkových systémů, robotizovaných pracovišť i konstrukcí kompletních technologických celků.

Silné technologické zázemí firmy MONTANA čítající zejména vlastní strojní výrobu, zámečnické služby i elektroinstalace, nám umožňuje realizovat projekty na klíč – bez závislosti na dodávkách subdodavatelů. Na poli průmyslové automatizace také spolupracujeme s předními evropskými výrobci, jako jsou Siemens, Rexroth, Fanuc, Kuka, Festo, Balluff, Wago, Sick, Schmersal a mnoho dalších.

Díky tomu jsme schopni pružně reagovat na vaše požadavky a nabídnout vám taková řešení, která jsou pro vás maximálně přínosná a efektivní.

aktualita_2_0006_vrstva-7

MontyScan 2.0

MontyScan 2.0 je softwarový nástroj speciálně vyvinutý společností MONTANA s.r.o. Mladá Boleslav, který umí s pomocí kamery a sady čidel vyhodnocovat reálně nasnímané vzorky a porovnat jejich konkrétní stav s parametry vzorku v databázi.

V rámci prvního nasazení je MontyScan 2.0 využíván pro testování přístrojových desek, kde probíhá snímání vzorku kamerou OMRON umístěné na kolaborativním robotu UR10 ve dvou polohách a v databázi ji porovnává s parametry definovanými pro 120 variant produktu. (viz demonstrační video klip)

MontyScan 2.0 komunikuje s PLC (Simatic S7-1200), ve kterém běží program pro samotné řízení stroje a dále zprostředkuje komunikaci s Robotem (Profinet rozhraní) a kamerou OMRON (TCP/IP rozhraní).

Systém je plně modulární a uživatelsky konfigurovatelný a spolu s kamerou a robotem může být velmi flexibilně nasazen pro další kontrolní pracoviště.

Integrace robotů Universal Robots

MONTANA integruje kolaborativní roboty značky Universal Robots, jejichž oficiálním distributorem pro Českou republiku a Slovensko je naše mateřská společnost DREAMland, spol. s r.o.

Univerzálnost těchto robotických ramen umožňuje jejich integraci do téměř jakékoliv oblasti průmyslu, kde se okamžitě stanou přínosnými členy týmu.

Řada kolaborativních robotů Universal Robots se v současnosti pyšní třemi modely: UR3, UR5 a UR10 – každý je pojmenovaný podle své nosnosti v kilogramech a každý má vynikající kolaborativní schopnosti.

Pokud máte zájem o bližší informace o nabídce kolaborativních robotů Universal Robots a možnostech jejich integrace ve vašem provozu, neváhejte se na nás obrátit.

V oblasti průmyslové automatizace nabízíme:

 • vývoj a konstrukce ve 2D/3D CAD & CAE (AutoCad 2010, Inventor 2011, EPLAN Electric P8),
 • vývoj a aplikace SW vybavení pro PLC a PC řídící systémy,
 • vizualizace procesů pomocí HMI a PC panelů,
 • jednoúčelové stroje a zařízení,
 • automatické či poloautomatické stanice,
 • dopravníkové systémy a řízené montážní linky,
 • robotizovaná pracoviště,
 • modernizace stávajících technologií,
 • dálková správa strojů a zařízení,
 • návrh a výroba rozvaděčů NN,
 • kvalifikované elektromontážní práce,
 • hydraulika.

 

Kontakt
MONTANA s.r.o. Mladá Boleslav
Pod Borkem 313
293 01 Mladá Boleslav
DUNS: 495172058
Ke stažení

 

O nás

Díky profesionální práci našich téměř 80 zaměstnanců, vlastnímu technologickému zázemí a poskytování služeb s přidanou hodnotou, jsme se z malé firmy stali předním technologickým dodavatelem s mezinárodním přesahem.

FacebookLinkedInYoutubeEmail