Stanice Svatba pro TAKT 20 v indickém Aurangabadu je v plném provozu

V březnu 2019 byla zákazníkovi, společnosti SAIPL (Škoda Auto Private Limited), v závodě Aurangabád předána poloautomatická montážní stanice Svatba TAKT 20 pro kompletaci karosérie a podvozku vozu. Montážní stanice pracuje v taktu osmi minut a je určena pro modely Škoda Octavia, Superb, Kodiaq a Volkswagen Tiguan a Passat.

Nová montážní stanice přináší řadu pozitivních změn ve výrobním procesu. Stanice má velmi jednoduchou změnu parametrů při změně modelu a stanice parametry změní automaticky. Obsluze odpadá dorovnání karoserie vůči podvozku, neboť pomocí čidel dochází k automatickému srovnání. Rovněž již není potřeba manuálně sklápět ramena při přebírání karoserie a pohyby jsou automatizovány. V rámci pracoviště došlo k uvolnění prostoru a lepší organizaci.

Díky indexaci agregátového vozíku a spolehlivého a rychlého spojení (svatba) dochází k výraznému zlepšení kvality procesu, který se automaticky přenáší do výsledného produktu. Pro posílení bezpečnosti bylo nasazeno dvou-ruční ovládání v rozích zařízení a zdvojení bezpečnostních prvků na zvedácích. K bezpečné práci rovněž přispívá i větší robustnost dodaného strojního zařízení.

Rovněž z hlediska údržby byla implementována řada změn při dobržďování vozíků při nájezdu do stanice. Největší změnou je absence hydrauliky a sni spojené údržby. Stanice byla kompletně zprovozněna a odzkoušena ve výrobních prostorech MONTANA v Mladé Boleslavi během listopadu a prosince, následně odeslána v kontejnerech do Indie a v únoru a březnu nainstalována a zprovozněna v Aurangabádu.

V letošním roce nás čeká v Indii ještě jeden projekt, který se v současné chvíli rovněž staví ve výrobních prostorech Montany a bude připraven k odeslání do Indie během léta. Prohlédněte si zajímavé fotografie dokumentující testování v ČR a montáž v Indii.

Celému týmu MONTANY i hlavním partnerům z řad dodavatelů patří velký dík za dobře odvedenou práci!

img_0970
img_0454
img_0967
FacebookLinkedInYoutubeEmail