MONTYSCAN A UR10 SOUČÁSTÍ DALŠÍHO TESTERU PRO PŘÍSTROJOVÉ DESKY

V současné době je na montážní dílně společnosti MONTANA dokončen již druhý tester přístrojových desek pro novou výrobní linku modelů Mercedes A a B společnosti Yanfeng Automotive Interiors pro nový závod v Plané nad Lužnicí.

Tester je konstrukční novinkou společnosti MONTANA a pro ideální fungování byl vyvinut vlastní software MontyScanpro porovnávání a archivaci vzorků. V současné době je MontyScan využíván pro testování přístrojových desek, kde probíhá snímání vzorku ve dvou polohách a v databázi ji porovnává s parametry definovanými pro 120 variant produktu. Historie každé přístrojové desky tak bude uložena na serverech YFAI.

MontyScan vyhodnocuje reálně nasnímané vzorky kamerou Omron a sadou čidel Baluff a porovnává konkrétní stav vzorku s parametry v databázi.

MontyScan zároveň komunikuje s PLC (Simatic S7-1200), ve kterém běží SW pro samotné řízení stroje a dále zprostředkuje komunikaci s robotem UR10 od Universal Robots (Profinet rozhraní) a kamerou OMRON (TCP/IP rozhraní).

Tester je součástí sady strojů pro montáž a kontrolu kvality. Celkově MONTANA dodadala do YFAI v roce 2017 do Plané nad Lužnicí přes dvacet strojů a další dva do závodu v čínském Shenjangu.

Závod v Plané nad Lužnicí byl otevřen v červnu roku 2017 a provázel jej značný zájem medií.  „Díky otevření závodu v Plané nad Lužnicí a díky instalaci nejmodernějších technologií navyšujeme kapacitu stávající výrobní sítě ve střední a východní Evropě. Nyní začneme postupně zvyšovat samotnou výrobu. Věříme, že do začátku roku 2018 dokážeme přejít na plný výkon a hromadnou výrobu, v souladu s výrobními plány našeho zákazníka,“ uvedl Jochen Heier, Vice President & General Manager Europe & South Africa pro YFAI.

Jsme rádi součástí toho, co dává smysl.

Kontakt
MONTANA s.r.o. Mladá Boleslav
Pod Borkem 313
293 01 Mladá Boleslav
DUNS: 495172058
Ke stažení

 

O nás

Díky profesionální práci našich téměř 80 zaměstnanců, vlastnímu technologickému zázemí a poskytování služeb s přidanou hodnotou, jsme se z malé firmy stali předním technologickým dodavatelem s mezinárodním přesahem.

FacebookLinkedInYoutubeEmail