Vrháme se do kompozitního i kovového 3D tisku!

Rozšiřujeme naše produktové portfolio a díky novému zkušenému týmu se vrháme do 3D tisku.  A to jak kompozitního, tak i kovového. Součástí našich služeb je kompletní mechanická konstrukce a CAD podpora, konstrukce koncových nástrojů robotů, konstrukce přípravků, manipulátorů a nabídnout dokážeme i optimalizaci dílů pro 3D tisk kdekoliv jinde.

V případě kovového tisku využíváme technologii ADAM, která je v oblasti kovového 3D tisku nová, spojuje však 30 let staré a ověřené technologie – Metal Injection Moulding (MIM) a FDM/FFF 3D tisk. Přináší s sebou celou řadu výhod. Díky schopnosti vytvářet vnitřní voštinu, lze vyrábět odlehčené součásti s pevností oceli, ale hmotnosti hliníku a umožňuje odstranit stopy po vrstvení ještě před závěrečným sintrováním. Tato technologie nabízí až o 30% levnější výrobky oproti technologiím DMLS/SLS. (více o kovovém 3D tisku a materiálech ZDE na našem webu)

Kompozitní 3D tisk pracuje na principu technologie FDM. Do základní matrice z polyamidu je navíc zažehlováno kontinuální vlákno. Různé druhy vláken umožňují naladit mechanické vlastnosti výrobku jeho použití. Například karbon nabízí maximální pevnost a tuhost, blízkou hliníku. Kevlar je zase vhodnější pro rázovou odolnost a HSHT skelné vlákno pro vysokou pevnost při zvýšených teplotách (do 150 °C). S výběrem vhodného složení Vám samozřejmě poradí náš tým. (více o kompozitním 3D tisku a materiálech ZDE na našem webu)

3D tisk je velmi vhodný pro prototypování, pro grippery robotů, pro přípravky, pro složité díly. Využití 3D tisku lze najít ve všech oborech. Rádi vám budeme asistovat.

 

Neváhejte si vyžádat naši návštěvu nebo telefonickou konzultaci.

 

FacebookLinkedInYoutubeEmail