Případová studie: Odhlečení 3D gripperu pomocí 3D tisku

Náš tým 3D tisku se hned na začátku poskytování služby může pochlubit zajímavou případovou studí, kde došlu ke snížení celkové váhy gripperu robota o 55%.

Na základě požadavku klienta, jednoho z celosvětově největších dodavatelů do automobilového průmyslu, jsme změnili design gripperu pro vyjímání výlisku. Cílem bylo zjednodušit koncept a snížit celkovou váhu.

Vytvořili jsme nové chapadlo vyrobené s pomocí kompozitního 3D tisku s univerzálním středním držákem adaptéru robota, výměnnou koncovkou pro daný výlisek a karbonové vlákno jako vyztužení. Dosažená hmotnost gripperu tak představovala 2,5kg (800g bez nakupovaných pneu prvků). Došlo e snížení váhy z 5,5Kg na 2,5kg a výraznému šetření váhy pro robota. Sekundárním efektem je nový gripper přesně na míru výlisku a konstrukční návrh připravený tak, že dochází k tlumení vibrací, které jdou do „robota“.

Snížením váhy a vibrací dochází k možnosti zrychlení robota a tím zvýšení taktu a samozřejmě ke snížení celkových nákladů na údržbu robota a prodloužení jeho životnosti.

Celou aplikaci vám přinášíme na demonstrativním videu.

Pokud vás naše výsledky zaujaly, ozvěte se nám, rádi vymyslíme vhodný koncept i pro vás!

 

FacebookLinkedInYoutubeEmail